14 sept. 2012

CS CARAS SEVERIN - CSU SUCEAVA 30-23

CS Caras Severin a dechis liga national de handbal masculin cu o victorie in fata propilor suporteri , contra echipei CSU Suceava cu scorul de 30 la 23  pentru echipa banateana . A fost un meci strans in primele minute ale jocului , marcanduse  abia 6 goluri in 14 min , scor 3-3 , insa pana la pauza , echipa antrenata de Aihan Omer a reusit sa isi faca un avanataj de patru goluri  pe tabela , scor 13 - 9 .
  In repriza doua , CS Caras Severin a intrat cu alta mentaliltate in teren si a reusit sa marcheze gol dupa gol ajung chiar si la zece diferenta fata de adversara , insa pe fondu oboseli acumulate in timpul meciului , banateni au castigat la final cu doar 7 goluri diferenta scor 30- 23 , astfel acestia intra cu dreptul in noul an de liga iar urmatorul meci programat pentru caraseni este saptamana viitoare la Timisoara!!!!