17 nov. 2012

CS Caraş Severin-Potaissa Turda 27-31 (13-15)

Un meci in care banatenii nu au dat randamentul potrivit contra unei echipe ardelene bine motivata dupa meciul de acasa castigat in fata celor de la CSM Bucuresti cu care acum 2 etape echipa caraseana a reusit un egal 24-24.In primele minute ale primei reprizei echiapa noastra a intrat bine in meci insa pe parcurs prin multe ratari , ardelenii au intrat la vestiare cu un avans de 2 goluri , 13-15 .
    In a doua repriza echipa banateana sa tinut strans de echipa din Turda insa nu a reusit sa si treaca in avantaj pe tabela datorita inca multor ratari la poarta aparata de  Szabo si Medrea , la final scoru' a fost 27-31 pentru Turda.
       CS Caraş Severin: Portari: Ionescu, Marocico, Andrei . Marcatori: Tucanu 7 goluri, Vaidasigan 5, Ciubotariu 5, Irimescu 3, Pîrîianu 2, Petrea 2, Marta 1, Cuciula 1, Negru 1 . A mai evoluat: Grigoraş, Popovici . Eliminări: Grigoraş, Marta, Irimescu, Vaidasigan (2)
       Potaissa Turda: Portari: Szabo, Medrea Marcatori: Munea 6 goluri, Dediu 5, Cîmpan 5, Marian 4, Iacob 4, Pavel 3, Ştef 2, Savic 2 . Au mai evoluat: Alisie, Ignat, Pop . Eliminări: Pavel, Savic, Iacob