12 oct. 2012

O noua victorie !

Echipa liceului teoretic Traian Vuia Resita a reusit o noua victorie in fata echipei CSS Drobeta Turnu Severin scor 25 - 31 , 16-18 la pauza . Un meci frumos cu multe faze la ambele porti , insa cu multe greseli de arbitraj , in primele minute ale meciului echipa banateana a fost condusa ( 4-1 in minutul 5 ) dar dupa time out-ul cerut de doamna profesoara Eva Todorut a reusit , incet , sa revina pe tabela fiind in prima repriza un meci strans scor 18-16 pentru resiteni .
       In repriza a doua , doza de energie  folosita de olteni in prima repriza , sa simtit pe teren cat si pe tabela , astfel incat resita a reusit usor dar sigur sa se distanteze pe tabela , scor final fiind 25-31.
      Urmatorul meci al acestora este duminica la ora 11 contra celor de la Alba Iulia .